صفحه اصلی / تازه های هرمزگانی / مقالات / برگزیدگان نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس

برگزیدگان نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس

هرمزگانی دات نت، آئین پایانی نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس با حضور وزیر فرهنگ ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان، استاندار هرمزگان، نمایندگان مجلس در مجلس شورای اسلامی و جمعی از هنرمندان و علاقه مندان به فرهنگ و هنر دهم اردیبهشت ماه در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار و با تجلیل از برگزیدگان جشنواره های موضوعی به کار خود پایان داد.

http://s9.picofile.com/file/8359245718/Hormozgani_new20.jpg

برگزیدگان جشنواره های موضوعی خلیج فارس به شرح ذیل اعلام و از برگزیدگان تجلیل به عمل آمد.

 

برگزیدگان شعر خلیج فارس

_ مهدی ناصریان

_ ابراهیم آرمات

_ راضیه حیدری

 

تقدیر از خانواده شهدای خلیج فارس

_خانواده شهید سرافرازخلیج فارس اسحق رییسی

_ خانواده شهید سرافراز خلیج فارس اسداله دارا

 

تقدیم ارج نامه بنیاد نخبگان کشور به عبد المجید ارفعی نخبه خلیج فارس

تقدیر از دریانورد پیشکسوت بندرکنگ ناخدا علی حمود و تقدیم تندیس ابن ماجد سعدی کنگی به ایشان

تقدیر از سید میر صالحی مدیر کل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت و معدن و تبارت برای ثبت نشانه جغرافیایی مروارید خلیج فارس

 

نخستین جشنواره ملی تاتر مونولوگ خلیج فارس

_ تندیس جشنواره و جایزه ویژه تاتر مونولوگ به نمایش سکوت کن به کارگردانی علی رحیمی از میناب

 

نخستین جشنواره هنرهای تجسمی خلیج فارس

_ اثر برگزیده نخستین جشنواره هنرهای تجسمی خلیج فارس با اهدای تندیس استاد حسین احمدی نسب تقدیم شد به الهه عبدالله زاده

 

دومین جشنواره ملی عکس خلیج فارس

_ تقدیر ویژه بخش عکس مردمی محمد عظیم مایلی

_ رتبه سوم : به صورت مشترک به علی حسن زاده و محمد بقال اصغری

_ رتبه دوم : اصغر بشارتی

_ رتبه اول : اهدای تندیس ویژه زنده یاد کورش گرمساری و عنوان عکس خلیج فارس به مجتبی جوهری

 

نخستین جشنواره ملی موسیقی خلیج فارس

(بخش آیینی سنتی)

_ مقام سوم : گروه خوزستان

_ مقام دوم : بصورت مشترک به گروه تاریکماه وگروه بربط از هرمزگان

_ مقام اول :گروه آنامیس از شهرستان میناب

 

(بخش پاپ)

_ مقام سوم : گروه محمود راهبر از هرمزگان

_ مقام دوم : گروه گامبرون از استان هرمزگان

_ مقام اول : گروه بادگیر از هرمزگان

 

(جایزه ویژه)

_ جایزه ویژه هیات داوران با عنوان ارسلان عطایی اهدا شد به گروه دینگو از استان هرمزگان

چهارمین جشنواره مد و لباس خلیج فارس

(بخش مانتو اجتماع بانوان )

_ مقام سوم : حکیمه درغال و لیلا وهابی نیاری از هرمزگان صاحب اثر ترمه

_ مقام دوم : ماریه عرب نژاد از هرمزگان صاحب اثر سوزن دوزی شوران

_ مقام اول : زهرا ریگی از سیستان و بلوچستان صاحب اثر سوزن دوزی موج

 

(بخش مانتو مجلسی)

_ مقام سوم : صبا طریقت از استان فارس صاحب اثرسرشت

_مقام دوم : وزیری از جنوب کرمان شهرستان کهنوج صاحب اثر خوص دوزی

_مقام اول :مهر انگیز کمالی از هرمزگان صاحب اثرطلایی

 

(بخش مجموعه سازی)

_ مقام دوم : گروه دختران آفتاب از استان کرمان صاحب مجموعه آثار گلیم دوزی زینب حاج محمدی ، یاسمن حیدری نوش آبادی و سپیده موسی نژاد

_ مقام اول :گروه آوس از هرمزگان صاحب مجموعه آثار ایده پوش درمانی رامین چمنی ،آرش خیابانی ، خسرو قائدی ،شکیبا ایرانی و ناهید شعبانی

 

(برگزیده قابل تقدیر بخش لباس اجتماع آقایان )

زینب بابایی از خوزستان صاحب آثار آفتاب و خلیج فارس

 

(برگزیده بخش علمی )

سحر هلبی صاحب اثر تحلیل زیبا شناسی نقش های نمد مالی خوزستان و کاربرد آن در پوشش امروز

_ هیات داوران در این بخش دو پژوهش دیگر را شایسته تقدیر معرفی کردند

۱_تحلیل زیبا شناسانه نماد ماهک در زیور آلات هرمزگان اثر سیده زینب موسوی پور از هرمزگان

۲_ طراهی لباس دریانوردان با بهره گیری از نانو ذرات تیتانیوم اکسید ایجاد خود تمیزشوندگی اثر طیبه اصغریان از بوشهر

 

(برگزیده قابل تقدیر بخش چاپ)

حکیمه درغال صاحب اثر احیاء نقوش قدیمی پارچه

 

(برگزیده قابل تقدیر بخش چاپ )

نازنین باسیری از خوزستان صاحب اثر خلیج فارس

 

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید